O mnie

Urodziłem się 5 lipca 1990 roku. Od roku 2007 jestem osobą niepełnosprawną. Upadek z wysokości ok. 8m doprowadził do poważnego urazu kręgosłupa w wyniku którego poruszam się na wózku inwalidzkim. Wszystkie moje plany, marzenia i pasje legły w gruzach…Po okresie rekonwalescencji zacząłem interesować się sportem osob niepełnosprawnych (ON). Pływanie czy gra w koszykówkę były również dobrą formą rehabilitacji ciała i ducha, jednak te aktywności mi nie wystarczały…Szukałem czegoś co zastąpiło by snowboard, który trenowałem amatorsko przed wypadkiem.

W ten sposób w roku 2009 znalazłem się na szkoleniu Monoski (narciarstwo w pozycji siedzącej) w Karpaczu. Powrót w góry i pierwsze jazdy były czymś niesamowitym. Zrozumiałem, że wózek nie jest już ograniczeniem a narty czymś czym pragnę zająć się na poważnie. Dzięki Stowarzyszeniu Sportowemu START Poznań i kolegom z Kadry Narodowej miałem okazje jeździć z najlepszymi narciarzami w kraju.

Po zdaniu matury w roku 2010 mogłem już w pełni zaangażować się w treningi. Liczne zgrupowania na lodowcach Europy i ćwiczenia ogólnokondycyjne zaowocowały przyjęciem do kadry narodowej i zdobyciem w roku 2012 tytułu Mistrza Polski w Narciarstwie Alpejskim Niepełnosprawnych w konkurencji slalom.
Od dwóch lat trenuję również kolarstwo szosowe. Jest ono świetnym uzupełnieniem do treningu narciarskiego. Jestem również instruktorem w Fundacji Aktywnej Rehabilitacji, która ma na celu aktywizacje ludzi po wypadkach, poruszających się na wózkach inwalidzkich. Wraz z ostatnio powstałym stowarzyszeniem Druga Strona Sportu w Krakowie, aktywnie propaguję sport ON wśród mieszkańców Małopolski.

Najbliższe sportowe plany?

Zdobycie klasyfikacji na Paraolimpiade w Sochi 2014.

Dodaj komentarz